Oświetlenie LED w schodach – realizacje

LED-owe oświetlenie schodowe może mieć postać taśm, żarówek albo diod. Zawsze będzie to rozwiązanie efektywne, energooszczędne, trwałe i niezwykle żywotne (nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin świecenia). Do tego, ten rodzaj oświetlenia jest atrakcyjny wizualnie, ponieważ może dawać różny poziom nasycenia światła i świecić na dowolny kolor.
Najbardziej atrakcyjnymi rozwiązaniami na schody będą: Odpowiednia widoczność stopni zagwarantuje wtedy o wiele bezpieczniejsze poruszanie się po schodach przez całą dobę. Zawsze należy jednak pamiętać, że strumienie światła na schodach muszą być nieco delikatniejsze niż w innych pomieszczeniach. Muszą one mieć więc niższy poziom natężenia. Dobrze też, by oświetlenie górne posiadało przełącznik zarówno na dole, jak i na górze schodów.
Istotną kwestią jest również ta dotycząca oszczędności: aby zużycie prądu nie było zbyt duże, warto postawić na efektywne i oszczędne oprawy z diodami LED, które sprawdzą się lepiej niż halogeny.
Oczywiście jeśli chodzi o oświetlenie na schodach, ważny jest jego wygląd, który będzie nadawał wnętrzu niezwykłego stylu.